Kargo ve Teslimat

ÖDEME VE TESLİMAT

Hafta içi verilen siparişler açısından:

Saat 14:00'e kadar verilen ödemesi yapılan siparişleriniz genellikle aynı gün, istisnai durumlarda izleyen gün içerisinde kargoya verilir.

Saat 14:00'den sonra verilen siparişleriniz ise genellikle izleyen gün, istisnai durumlarda izleyen ikinci gün içerisinde kargoya verilir.

İstisnai durumlardan kastedilen, kitabın temininde yayınevinden, dağıtımcılardan veya kargodan kaynaklanan gecikmelerdir. Bu tip durumlardan doğacak gecikmelerden mutlak suretle haberdar edilirsiniz.


Cumartesi ve Pazar günleri verilen siparişler açısından:

Cumartesi günü saat 12:00'ye kadar verilen siparişleriniz genellikle aynı gün, istisnai durumlarda izleyen Pazartesi günü kargoya verilir.

Cumartesi günü saat 12:00'den sonra veya Pazar günü verilen siparişleriniz ise genellikle izleyen Pazartesi günü, istisnai durumlarda izleyen Salı günü kargoya verilir.

Burada belirtilen sürelerin uzaması ihtimali söz konusu olduğunda, en geç sipariş verdiğiniz günü izleyen ilk iş günü içerisinde durumdan haberdar edilirsiniz.
Kargo Teslim Süresi:

Kargo teslim süresi, büyük şehir merkezleri için çoğunlukla 1 gündür. Büyük merkezler dışında kalan bölgeler için teslim süresi iki güne çıkabilir.

Hava şartlarına, yol durumuna ve önceden öngörülemeyecek olağanüstü durumlara bağlı olarak teslimat süresi uzayabilir.


Notlar:

7 gün içinde havalesi yapılmayan Banka Havalesi/EFT siparişleri iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartınızdan sipariş tutarının tahsil edildiği ya da havalenin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır. Bu açıdan Banka Havalesi/EFT ve Posta Çeki ile yapılan ödemelerin havale bildirim formu kullanılarak tarafımıza bildirilmesi özellikle önem taşımaktadır.


Sipariş vermenizden sonra teslimat yapılmasına kadar geçen süreçte sizinle iletişim kurmamız gerekebilir. Bu bakımdan sabit telefon ve / veya cep telefonu numaralarınızı sistemimize kaydetmeniz önemli ve zaman kazandırıcı bir husustur.


 

Kapat